VIII Kongres Mobilności Aktywnej

 

Władze miasta zapraszają do udziału w VIII Kongresie Mobilności Aktywnej rozpoczynającym się we wtorek 26 września w Europejskim Centrum Solidarności. Jest to dwudniowe wydarzenie, podczas którego odbywają się liczne prezentacje, debaty i sesje warsztatowe oraz możliwość spotkania ekspertów, analityków i praktyków z dziedziny zrównoważonej mobilności.

Kongres od lat jest jednym z ważniejszych środkowoeuropejskich wydarzeń poświęconych mobilności aktywnej, które wpływa na procesy kształtowania miast o wysokiej jakości życia. Jest to miejsce spotkań przedstawicieli samorządów, mieszkańców, przedstawicieli biznesu, szkół, instytucji i organizacji pozarządowych i innych osób zainteresowanych tematyką mobilności, nie tylko aktywnej. W tym roku organizatorzy spodziewają się ponad 300 uczestników, a główną tematyką tej edycji będą: nowoczesne planowanie mobilności miejskiej i przestrzeni publicznej przyjaznej pieszym oraz rowerzystom, psychologiczne i socjologiczne fundamenty mobilności oraz promocja zmian behawioralnych w tym obszarze mobilności.

Zaproszeni w tym roku prelegenci z Danii, Włoch, Słowenii i Polski opowiedzą m.in. o swoich doświadczeniach budowania miasta przyjaznego pieszym i rowerzystom.

Szczegółowy program oraz biogramy prelegentów dostępne są na stronie internetowej.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd