CodeWeek na międzynarodowe święto programowania


Zbliża się międzynarodowe święto programowania. Z tej okazji Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER już po raz piąty zaprasza na Codeweek. W dniach 10–19 października dzieci, młodzież i dorośli będą mogli poznać tajniki programowania i nowych technologii. Ruszyły zapisy na warsztaty i wydarzenia. Szczegóły dostępne na stronie internetowej.

CodeWeek to europejska inicjatywa promująca naukę kodowania. To tydzień warsztatów i spotkań z przedstawicielami firm branży informatycznej i nowych technologii. Zajęcia kierowane są do dzieci oraz początkujących, jak i bardziej zaawansowanych programistów.

 

– W tym roku z okazji Codeweeka przygotowaliśmy w STARTERZE 11 wydarzeń skierowanych do ponad 400 osób. Cześć z nich jest bezpłatna. Zachęcamy do szybkiego zapisywania się – mówi Beata Jakubczyk, koordynatorka wydarzenia ze STARTERA.

Uczestnicy będą mieli okazję do poznania ciekawych zagadnień dotyczących technologii XXI wieku. Podczas warsztatów organizowanych przez firmę Blue Dot Solutions chętni dowiedzą się, jak znaleźć i analizować dane satelitarne. Za to firma Solwit opowie o agilowym zarządzaniu projektami, coraz popularniejszym w branży IT, który opiera się m.in. na wzmacnianie samodzielności i odpowiedzialności zespołu.

 

Sporo wrażeń czeka także na dzieci w wieku 8-13 lat. Warsztaty dla nich przygotuje WOW School we współpracy ze STARTEREM. Młodzi programiści będą projektować własną grę 3D, poznają podstawy tworzenia stron internetowych, a także spotkają się z Photonem – interaktywnym robotem, który uczy programowania i rozwija ciekawość świata u dzieci.

Zapisy na wydarzenia odbywające się w ramach CodeWeek in Starter dostępne są na stronie internetowej.  Liczba miejsc jest ograniczona. Wydarzenia odbędą się w dniach 10-19 października w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER. Partnerami strategicznymi wydarzenia są Solwit i Blue Dot Solutions.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd