XV Gala Sportu w Gdańsku

 

Mateusz Biskup, wicemistrz świata w wioślarstwie, został gdańskim sportowcem roku 2017. Natalię Partykę uhonorowano tytułem najlepszego sportowca niepełnosprawnego. Trzech trenerów: Piotr Buliński, Andriej Kowaliow i Marcin Wołosz, zostało wyróżnionych. Natomiast dwudziestu dwóch zawodników uznano za sportowe nadzieje. W Gdańsku 18 grudnia odbyła się jubileuszowa XV Gala Sportu.

– Konsekwentnie staramy się rozwijać sport w Gdańsku, chociażby poprzez oddawanie zmodernizowanych boisk. Przypominam, że zbliżamy się do setki nowych boisk przyszkolnych. Dbamy więc o pewną kulturę sportową od najmłodszych lat – mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Dzięki temu wśród nagrodzonych podczas gali znalazło się wiele młodych osób.

– Sportowcy ci nie reprezentują tylko jednej dyscypliny, ale oddają wielość sportów, jakie w Gdańsku są popularne – dodaje Adamowicz.

W 2017 roku w Gdańsku odbyło się ponad 30 wielkich sportowych międzynarodowych, jak choćby Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn, towarzyski mecz piłkarski Polska–Meksyk czy Mistrzostwa Europy Jachtów Morskich ORC. W gdańskich klubach realizowano ponad 200 programów szkoleniowych dla dzieci i młodzieży w wielu dyscyplinach. Dziewięciu młodych zawodników może wystąpić w letnich igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Wydarzenie to piętnasta edycja gali sportu. Jego ideą jest nagrodzenie osób, które w danym roku szczególnie wyróżniły się osiągnięciami w uprawianej dyscyplinie sportowej.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd