Warsztaty tworzenia ozdób świątecznych w Wyspie GAK

 

„Wyspa Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na warsztaty tworzenia świątecznych dekoracji w dwóch odsłonach.

Lubisz patrzeć na choinkę ozdobioną własnymi dziełami? Oto chwila na familijne warsztaty tworzenia „fistaszkowych” ozdób choinkowych. Podczas pracy twórczej użyjemy dużej ilości zdrowych orzeszków, czapeczek z dębu czerwonego, ziarenek jałowca, milutkiej włóczki, niezbędnych szpilek, drucików, farb oraz miękkiej waty. Jesteście ciekawi jak pomysłowo stworzyć wesołe bałwanki, mikołaje lub renifery z pomocą orzeszków? Koniecznie dołączcie do naszej grupy warsztatowej 7 grudnia w godz. 16.00–19.00 dla dorosłych oraz dzieci od 5 lat, familijne – tworzenie fistaszkowych ozdób choinkowych.

 

Seniorów natomiast zapraszamy do magicznego świata prac manualnych, w którym inspirując się lokalną przyrodą stworzymy wspólnie unikalne stroiki świąteczne i lampiony z parafiny, z użyciem aromatycznych ziół i zimowych dodatków. Będą miały miejsce 7 grudnia w godz. 17.00–19.00 dla dorosłych 60 + i seniorów.

Udział w warsztatach tylko po wcześniejszej rezerwacji miejsca (z podaniem kontaktu zwrotnego) poprzez adres e-mail wyspaskarbow@gak.gda.pl lub tel. 58 323 91 15 w godz. pracy biura "Wyspy Skarbów" (od pon. do pt. od 10.00–20.00).

Warsztaty współfinansowane przez Związek Harcerstwa Polskiego w ramach Programu Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd