Warto zostać czytelnikiem biblioteki już od najmłodszych lat

 

„Zaczytane maluchy” to projekt organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku, który dedykowany jest najmłodszym czytelnikom. Każdemu dziecku, które nie ukończyło 6. roku życia, przy pierwszych odwiedzinach w dowolnej filii biblioteki publicznej w Gdańsku wręczymy tzw. pakiet startowy.

Na pakiet składa się:


  • pierwsza dedykowana karta do kultury,

  • paszport biblioteczny,

  • siateczka na książki wypożyczane z biblioteki.

W paszporcie czeka również na rozwiązanie mnóstwo zagadek i łamigłówek czytelniczych, a przy każdych kolejnych odwiedzinach, nasi najmłodsi czytelnicy, będą zbierać w paszporcie pieczątki. Przy piątej wizycie otrzymają nagrodę – książkę napisaną i narysowaną przez bibliotekarzy! Książka ta będzie prezentem od bibliotekarzy, a jednocześnie zaproszeniem do magicznego i niezwykłego świata literatury dziecięcej. Przy dziesiątej wizycie w bibliotece „zaczytany maluch” otrzyma order czytelnika. Dla wszystkich dzieci, które zbiorą dziesięć pieczątek i odbiorą ordery w styczniu 2019 roku przygotowana zostanie gala zaczytanych maluchów. Będzie ona corocznym świętem dla najmłodszych czytelników naszej biblioteki. 

Udział w akcji „Zaczytane maluchy” jest bezpłatny. Aby założyć kartę do kultury dziecku potrzebna będzie zgoda rodzica/opiekuna prawnego. Od 9 kwietnia (poniedziałek) pakiety startowe, wraz z kartą do kultury, będzie można odebrać w każdej filii WiMBP w Gdańsku (oprócz Filii Naukowej i Biblioteki pod Żółwiem). 

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd