Styczniowe Gdańskie Miniatury z cisem w tytule

 

Zimowy spacer po zielonym Gdańsku? Z odrobiną wyobraźni i Gdańskimi Miniaturami to możliwe! 20 stycznia uczestnicy i uczestniczki odkryją, gdzie rosną najpiękniejsze cisy w mieście. Gdańskie Miniatury to także spotkanie z historią w nietypowej formie quizu z zagadkami. Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na zimową wędrówkę po Grodzisku i okolicach 20 stycznia o godz. 12.00. Początek spaceru przy Kościele Bożego Ciała (ul. 3 Maja 19).

Cis może przybrać formę drzewa lub krzewu, jego drzewa są zawsze zielone i pięknie się prezentują. Na szlaku styczniowej wędrówki znajduje się kościół, szpital i dawny cmentarz Bożego Ciała przy ulicy 3 Maja, cisy na Cmentarzu Nieistniejących Cmentarzy, rozległe Grodzisko i Cmentarz Garnizonowy. Gdzie jeszcze w Gdańsku znajdują się przepiękne cisy? W urządzonej na wzór ogrodów francuskich części Parku Oliwskiego. Stanowią ona oprawę Pałacu Opatów. Założony w XVIII wieku ogród do dziś wyróżnia się wysokimi cisami w kształcie stożków.

 

Tajemnice gdańskich uliczek

Szukasz niebanalnego przewodnika po Gdańsku dla dzieci? Znajdziesz go w Instytucie Kultury Miejskiej! Bezpłatna publikacja Gdańskie Miniatury „Tajemnice gdańskich uliczek” to 9 tras z mapkami, fotografiami, scenariuszami spacerów i quizem, który podsumowuje każdy rozdział. Odkrywanie miasta zachwyca, odbierz więc swoją książkę w IKM przy ul. Długi Targ 39/40 i ruszaj na spacer. Książka dostępna jest do wyczerpania nakładu.

„Tajemnice gdańskich uliczek” to publikacja zawierająca grę miejską w formie drukowanego przewodnika. Każda wycieczka to jeden rozdział zawierający mapkę danej trasy, aktualne fotografie omawianych obiektów i scenariusz zawierający historię, ciekawostki dotyczące przedstawianych miejsc i osób z nimi związanych. Na końcu każdej części znajduje się quiz, którego pytania skonstruowane są w taki sposób, by można było na nie odpowiedzieć tylko odwiedzając dane miejsce.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd