„Rowerem do ZOO” w Europejskim Tygodniu Mobilności

 

Warsztaty dla rowerzystów, rowerowe zdjęcia, impreza „Rowerem do ZOO”, festyn z komunikacją miejską, wycieczki inspirowane mobilnością czy lekcje komunikacyjne dla dzieci i dorosłych to atrakcje Europejskiego Tygodnia Mobilności w dniach 15–22 września w Gdańsku.

Warto podkreślić, że są jeszcze wolne miejsca na Warsztaty Cycle Hack Gdańsk. Na zgłoszenia czekamy do 15 września. Warsztaty są trzydniowe i prowadzone we nieformalnej, kreatywnej atmosferze.

Są też miejsca na poniedziałkowy spacer z lokalną przewodniczką po nowym Porcie. Poznamy historie osób, które w przyszłości przypływały i wypływały z Gdańska. Zbiórka pod Morskim Domem Kultury o godz. 17.00. Zgłoszenia odbywają się przez formularz.

W sobotę, 16 września, w godzinach 11.00–14.00, na pętli tramwajowej Chełm Witosa odbędzie się festyn komunikacyjny pod hasłem „Komunikacja miejska wczoraj i dziś” organizowany przez Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, trwającego od 15 do 22 września. Sobotni festyn stworzy okazję do zobaczenia i zrobienia zdjęć z zabytkowymi pojazdami tramwajowymi (Bergman, Ring) i autobusowymi („ogórek”, Ikarus). Na pętli pojawią się także radiowozy Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej oraz Centrali Ruchu ZTM. Organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji dla najmłodszych: gry, konkurs wiedzy o gdańskiej komunikacji miejskiej, konkurs rysunkowy, zabawy, pokazy akrobatyki. Do wygrania będą atrakcyjne nagrody, w tym między innymi aż 100 voucherów na najbliższy mecz Lechii Gdańsk. By nabrać sił do oglądania i zwiedzania, będzie można posilić się prawdziwą, wojskową grochówką.

Festyn organizowany jest we współpracy z: Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o., Referatem Mobilności Aktywnej, PKS Gdańsk, Wydziałem Drogowym Komendy Miejskiej Policji, Strażą Miejską, Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni, firmą „Skat”, Lechią Gdańsk, Szkołą Gimnastyki Artystycznej i Politechniką Gdańską.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd