To tydzień pełen warsztatów z przedsiębiorczości i symulacji biznesowych

   • Gdańsk biznes Week to 100 osób, 6 dni, dziesiątki szkoleń i rozwój firmy od podstaw
  • Przybierają formę wakacji dla młodzieży w wieku 15–19 lat z Gdańska i okolic
  • Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 16–21 lipca 

Gdańsk Business Week to 100 osób, 6 dni, dziesiątki szkoleń w języku angielskim i rozwój firmy od podstaw. Przybierają formę przedsiębiorczych wakacji dla młodzieży w wieku 15–19 lat z Gdańska i okolic. Już po raz siódmy Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, Miasto Gdańsk i Washington Business Week zapraszają na Gdańsk Business Week. W dniach 16–21 lipca młodzi ludzie zdobędą wiedzę biznesową i stworzą produkty w swojej pierwszej firmie, a także zaprezentują je przed ekspertami z m.in. Invest GDA, Speednet czy Wipro. Rekrutacja trwa do 18 czerwca i odbywa się poprzez stronę internetową.

– Podczas wydarzenia młodzież nie tylko rozwija swoje przedsiębiorcze umiejętności, ale także przechodzi intensywny kurs języka angielskiego, gdyż wszystkie zajęcia odbywają się właśnie w tym języku, a w projekcie w Gdańsku biorą udział zagraniczni eksperci i młodzież z USA, Ukrainy czy Białorusi – tłumaczy Agnieszka Cichocka, koordynatorka Gdańsk Business Week z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

 

Ponadto, młodzi ludzie podczas programu tworzą własne produkty, które prezentują na tzw. „Trade Show”, czyli targu przedsiębiorstw. To tutaj w jednym miejscu gromadzą się przedsiębiorcy z firm, takich jak: Ziaja, Boeing czy Deloitte. Eksperci wcielają się w inwestorów i inwestują w zespół, który prezentuje najbardziej przemyślany produkt oraz plan sprzedażowy. Rok temu jury wyróżniło projekt „Sherlock” – chipy nałożone na przedmioty, takie jak klucze czy kalendarz, które pozwalają odnaleźć zgubioną rzecz.

– Jeszcze nigdy w tak szybkim czasie nie dowiedziałam się tak wiele o prowadzeniu firmy. Co więcej, widziałam na własne oczy, jak z dnia na dzień wszyscy uczestnicy z coraz większą pewnością posługiwali się językiem angielskim – mówi maturzystka Maria Stępień.

Do tej pory w wakacjach z biznesem w Gdańsku wzięło udział 700 osób.

Gdańsk Business Week 2017 to siódma edycja przedsięwzięcia realizowanego dla młodzieży w wieku 15-19 lat przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER wspólnie z Miastem Gdańsk i Washington Business Week. Gdańsk Business Week to 6-dniowe warsztaty przedsiębiorczości i kreatywności realizowane w oparciu o symulację biznesową, prowadzone w języku angielskim przez amerykańską kadrę menedżerów z firm – takich jak Boeing – przy współpracy z menedżerami z Polski. Idea programu oparta jest na autorskiej licencji amerykańskiej organizacji Foundation for Private Enterprise Education, która realizuje program w Stanach Zjednoczonych od 38 lat i może pochwalić się 60 tys. absolwentów. W Polsce, we wszystkich programach, wzięło dotychczas udział ponad 1200 uczestników.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd