Nastolatek – miłość, niezależność, słowem materia bardzo delikatna

   • Centrum Pracy Socjalnej MOPR w Gdańsku organizuje warsztaty dla rodziców nastolatków
  • Są bezpłatne i może w nich wziąć udział każdy potrzebujący rodzic
  • W ich trakcie psycholog podpowie, jak znosić skutki młodzieńczej niezależności 

Wychowujesz dorastające dziecko i martwisz się, że nie jesteś dobrym rodzicem? Nastolatek cię ignoruje, nie chce rozmawiać, obraża się z byle powodu? Masz wrażenie, że kłopoty dorastającej latorośli cię przerastają. Weź udział w projekcie „Szkoła dla rodzica nastoletniego dziecka”, zainicjowanym w Centrum Pracy Socjalnej nr 9 Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. W jego ramach psycholog, asystent rodziny podpowiedzą, jak wyjść z rodzinnego impasu… Jak zachować i rozwijać więź z dzieckiem w okresie dorastania.

Projekt MOPR adresowany jest do gdańszczan, którzy nie radzą sobie z wychowaniem, opieką nad nastolatkiem. Uczestnicy „Szkoły…” od maja do końca czerwca wezmą udział w warsztatach, w czasie których psycholog odpowie na rodzicielskie pytania, wskaże możliwości poprawienia domowej sytuacji. Podpowie, jak podejmować trudne rodzicielskie wyzwania i znosić skutki młodzieńczej niezależności. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu, w czwartki, w godzinach od 15.45 do 18 w Centrum Pracy Socjalnej nr 9 przy ulicy Piekarniczej 16 w Gdańsku. Są bezpłatne i może w nich wziąć udział każdy potrzebujący rodzic. Ilość osób jest ograniczona.

– Projekt wpisuje się w kompleksowe działania miasta, na rzecz wspomagania i bardzo skutecznego wspierania rodzin z dziećmi – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Wychowywanie i opieka nad nastolatkiem to naprawdę ciężka praca. Dobrze, gdy można liczyć na specjalistyczną pomoc w tym zakresie. Świadomy, aktywny i zaangażowany rodzic jako partner szkoły i gminy to jedyna gwarancja budowania właściwej oferty edukacyjnej i wychowawczej dla młodych gdańszczan. Tylko razem możemy adekwatnie odpowiedzieć na ich potrzeby – dodaje.

Osoby zainteresowane udziałem w majowo-czerwcowych warsztatach lub w kolejnych edycjach „Szkoły…” mogą się kontaktować z Magdaleną Anioła, psychologiem konsultantem MOPR, pod nr tel. 797 909 109.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd