Cykl międzynarodowych seminariów eksperckich

 

Gliwice są jednym z trzech miast, w których odbędzie się międzynarodowa konferencja „Roving seminars”, podejmująca temat ochrony własności intelektualnej za granicą. Cykl międzynarodowych seminariów eksperckich zainauguruje 100. rocznicę ustanowienia na ziemiach polskich systemu ochrony własności przemysłowej i utworzenia dekretem Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego Urzędu Patentowego. Wydarzenie jest organizowane we współpracy z trzema polskimi uczelniami. Oprócz Politechniki Śląskiej współorganizatorami są Politechnika Wrocławska i krakowska AGH.

Konferencja to okazja do spotkania z międzynarodowymi ekspertami. Będzie na niej można  zdobyć wiedzę o globalnych systemach i globalnych bazach danych własności intelektualnej, zapoznać się ze strategią ochrony marki i ochrony patentowej, dowiedzieć się więcej nt. alternatywnych metod rozstrzygania sporów oraz ochrony własności intelektualnej za granicą. A przy okazji poznać główne założenia i planowane zmiany.

Seminarium w Gliwicach odbędzie się 24 stycznia, w auli A Centrum Edukacyjno-Kongresowego przy ul. Konarskiego 18a. Start o godz. 9.00, planowane zakończenie – ok. 16.15. Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne z języka angielskiego na język polski oraz z języka polskiego na język angielski. Szczegółowe informacje oraz wymagana rejestracja on-line dostępne są na stronie internetowej Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej.


Źródło: Informacja przesłana przez samorząd