Lada moment rozpocznie się drugi sezon Gliwickiego Roweru Miejskiego

 

100 jednośladów powróci do 10 stacji w różnych częściach miasta już na początku marca. To nie koniec dobrych wiadomości – wkrótce system zostanie rozbudowany o 5 nowych stacji, a liczba niebiesko-czerwonych rowerów zwiększy się do 150.

Gliwicki Rower Miejski działa już rok. W pierwszym sezonie skorzystano z niego ponad 60 tysięcy razy, a w systemie zarejestrowało się ponad 6700 osób. Z systemu skorzystało również 1600 osób, które wcześniej zarejestrowały się w innych systemach Nextbike. 1 marca gliwickie rowery miejskie powrócą po zimowej przerwie, a na ulicach i ścieżkach znów zrobi się niebiesko-czerwono. Gliwicki system jest pierwszym uruchamianym w tym roku na Śląsku.

– Duża liczba użytkowników Gliwickiego Roweru Miejskiego w 2017 roku to jasny sygnał, że samoobsługowe wypożyczalnie rowerów cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców miasta. Cieszy mnie, że już od 1 marca po raz kolejny, gliwiczanie będą mogli w sprawny i szybki sposób poruszać się po mieście rowerem. Z pewnością pomoże w tym planowana rozbudowa systemu. Życzę wszystkim rowerzystom bezpiecznej i przyjemnej jazdy – mówi Zygmunt Frankiewicz, Prezydent Miasta Gliwice.

– Rower publiczny to najtańszy, najzdrowszy i zazwyczaj najszybszy środek komunikacji w mieście, a Gliwicki Rower Miejski to jeden z filarów śląsko-zagłębiowskiej komunikacji rowerowej. We wszystkich systemach Nextbike z rowerów można korzystać za pomocą jednego konta użytkownika. To taki rowerowy „wspólny bilet”, z którego korzysta już ponad 40 tysięcy mieszkańców Metropolii – dodaje Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Gliwickiego Roweru Miejskiego.

Sezon Gliwickiego Roweru Miejskiego potrwa do końca listopada. Aby do niego dołączyć wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej Gliwickiego Roweru Miejskiego lub przy terminalu i zasilić swoje konto kwotą 10 zł. Rowery można wypożyczać poprzez terminal, który znajduje się przy każdej stacji, lub korzystając z aplikacji Nextbike na telefony komórkowe. Pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest darmowe.


Źródło: Informacja przesłana przez samorząd