Park Doświadczeń przyciąga tłumy

 

Gliwicki Park Doświadczeń cieszy się ogromną popularnością. Dotychczas skorzystało z niego już kilka tysięcy osób. Duża frekwencja oraz intensywna eksploatacja urządzeń sprawiają, że niektóre sprzęty muszą przejść rehabilitację.

– Parki sensoryczne to nowość i to ludzie, eksploatując urządzenia, wskazują ich słabsze strony. Po kilku tygodniach od otwarcia parku przy ul. Tarnogórskiej część elementów, które są narażone na największą eksploatację, wymaga drobnych napraw czy wymian. Armata, która uległa zniszczeniu zostanie naprawiona do końca tygodnia – do usunięcia usterki zobligowany jest wykonawca. Jednocześnie przypominamy wszystkim odwiedzającym, że z urządzeń należy korzystać zgodnie z instrukcjami, które znajdują się przy każdym z urządzeń – tłumaczy Mariusz Kopeć, rzecznik prasowy Śląskiej Sieci Metropolitalnej.

Przypominamy, że poza gigantycznymi „instrumentami” w parku zamontowano urządzenie pozwalające oglądać szeroką panoramę Gliwic z wysokości około 60 metrów nad ziemią. Dla odwiedzających przygotowano też treści multimedialne, dzięki którym w przystępny sposób poznamy zjawisko dźwięku. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację „Park Doświadczeń Gliwice”. Na kostkowych siedziskach znajdziemy specjalne kody. Co istotne, w parku znalazł się również punkt Hot-Spot. Z parku można korzystać w godzinach otwarcia terenu Radiostacji, przez cały rok. Terenem zarządza Miejski Zarząd Usług Komunalnych.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd