Akcja „Zdrowe Gliwice”

 

Gliwicki samorząd po raz trzeci zaprasza do udziału w akcji „Zdrowe Gliwice”. W Akademii Zdrowia Dzieci, która odbędzie się 6 października w CH Forum, nie zabraknie ciekawych konsultacji, pokazów i terapii. Zapraszamy!

W piątek, 6 października, (w godz. od 15.00 do 19.00) na I piętrze CH Forum przy ul. Lipowej (Scena Forum) po raz kolejny będzie można wziąć udział w Gliwickiej Akademii Zdrowia Dzieci.

– Na ten dzień przygotowaliśmy szereg ciekawych wydarzeń, konsultacje, pokazy ćwiczeń oraz Ciuchcia Zdrowia. Nie zabraknie również innych atrakcji, takich jak malowanie twarzy czy wspólne zabawy klockami Lego – zachęca Beata Jeżyk z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Gliwicach.

Ciuchcia Zdrowia to atrakcyjny przekaz wiedzy o zdrowiu poprzez gry i zabawy. Program skierowany jest do dzieci w wieku 4–12 lat, które poznają osiem zasad zdrowego stylu życia. Podczas piątkowego spotkania będzie też można skorzystać z terapii wad postawy i terapii ręki, EEG Biofeedback, konsultacji wad postawy i treningu grupowego dzieci, testu obciążeń dla dzieci od 6 roku życia, konsultacji w zakresie naturalnych metod radzenia sobie z dolegliwościami. Odbędzie się też pokaz oczyszczania żywności. GAZD stawia sobie za cel profilaktykę i promocję zdrowia najmłodszych gliwiczan. Spotkania w ramach Gliwickiej Akademii Zdrowia Dzieci są organizowane od jesieni ubiegłego roku.

Ponadto 10 października, w dwóch różnych częściach miasta, specjaliści podpowiedzą, jak zapobiegać chorobom tarczycy, która niejednej kobiecie spędza sen z powiek. Kiedy warto sprawdzić stan pracy tego narządu i oznaczyć poziomy hormonów? Jakich objawów chorobowych nie wolno lekceważyć? Jaką dietę stosować? O tym wszystkim opowie 10 października w CH FORUM (ul. Lipowa 1 ) endokrynolog prof. dr hab. n. med. Beata Kos-Kudła. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd