Targi budowlane „Czyste powietrze dla Gliwic”

 

19. Gliwickie Targi Budownictwa, Instalacji i Wyposażenia Wnętrz to doskonała okazja, by zapoznać się z najnowszymi trendami branży budowlanej i wnętrzarskiej. Ta edycja będzie jednak wyjątkowa – hasłem przewodnim targów będzie „Czyste powietrze dla Gliwic”.

Po raz 19. na terenie Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej, obędą się Targi Budowlane. Od 23 do 25 lutego (w godz. od 10.00 do 17.00) w dwóch halach wystawienniczych oraz w punktach przed budynkiem przy ul. Kaszubskiej 28 swoje produkty i usługi zaprezentuje niemal 100 wystawców.

– Targi dają możliwość bezpośredniego kontaktu, rozmowy z fachowcem i uzyskania porady. To również dobra okazja, by zapoznać się z najnowszymi trendami w budownictwie, projektowaniu i urządzaniu wnętrz. Co ważne, zostaną też pokazane domy energooszczędne, instalacje i urządzenia grzewcze, a informacje na ich temat zaczerpnąć wprost u producenta – zachęca Wioletta Ochmann, właścicielka Agencji Promocja, organizator Targów.

Podczas targów będzie promowany program PONE (Program Ograniczania Niskiej Emisji) Miasta Gliwice. Na specjalnych stanowiskach będą prezentowane urządzenia i materiały spełniające wymogi dofinansowań.

– Chcemy popularyzować wśród mieszkańców działania na rzecz walki ze smogiem. Dlatego podczas targów pracownicy Wydziału Środowiska będą udzielali wszelkich informacji związanych z pilotażowym programem PONE oraz jego warunkami – tłumaczy Agnieszka Setnik, naczelnik Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Każdy odwiedzający będzie mógł wziąć udział w konkursie z nagrodami. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, którzy podczas targów będą się bawić w klubie FLOJAMO. Jednym z elementów zabawy będą warsztaty „Kreatywni przyszłością”, podczas których dzieci będą zgłębić zagadnienia właściwego wykorzystywania zasobów naturalnych Ziemi i wielokrotnego użytkowania surowców. Najmłodsi będą też uzupełniać model miasta, a także wprowadzać kolor oraz harmonię w krajobrazie.

Honorowy patronat nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Gliwice oraz Rektor Politechniki Śląskiej. Ponadto imprezie patronują: RIPH, Krajowy Budowlany Klaster Kluczowy, oraz Wydziały Budownictwa, Architektury oraz Inżynierii Środowiska.

Bezpłatny bilet wstępu na targi jest dostępny na stronie internetowej 19. Gliwickich Targów Budownictwa, Instalacji i Wyposażenia Wnętrz.


Źródło: Informacja przesłana przez samorząd