Gniewkowo. Ferie w mieście 2017

Dziś mija ostatni dzień ferii zimowych. Jak co roku MGOKSiR w Gniewkowie był organizatorem zajęć dla tych, którzy czas wolny spędzali w domu.

W pierwszym tygodniu chętne dzieci uczestniczyły w zajęciach takich, jak spektakl teatralny, warsztaty robotyki, plastyczne i robótek ręcznych oraz zajęcia sportowe. Drugi tydzień ferii upłynął pod znakiem wycieczek i zajęć sportowo-rekreacyjnych.

 

W poniedziałek 6 lutego zorganizowano wycieczkę do Bydgoszczy na warsztaty w Muzeum Mydła i Historii Brudu, warsztaty w Krainie Karmelkowej, posiłek w McDonalds, spacer po Wyspie Młyńskiej oraz seans kinowy w Cafe Kino pt. „Magiczne drzewo”.

We wtorek odbył się wyjazd do Warszawy. Tam uczestnicy zwiedzali Muzeum Sportu i Turystyki oraz siedzibę Polskiego Radia. W programie wycieczki zagwarantowano także ciepły posiłek i spacer wzdłuż Wisłostrady.

 

W środę zorganizowano wyjazd do toruńskiego Kinder Parku. Wszystkie wycieczki dofinansowane zostały przez Miejsko-Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Ostatnie dwa dni ferii w mieście poświęcone były promowaniu sportu. W czwartek w hali sportowej przy SP1 rozegrano turniej piłki nożnej dla uczniów szkół podstawowych, a w dniu dzisiejszym w małej sali gimnastycznej gimnazjum odbędzie się turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży.

 

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przeprowadzenie zajęć, a w szczególności uczestnikom za mile spędzony czas.