Gniewkowo. Koncert Filharmonii Pomorskiej

Muzyka poprzez swoje ogólnowychowawcze wartości ma nam wiele do zaoferowania. Z tego względu należy umiejętnie korzystać z tych wartości.

 

Ważnym z punktu wszechstronnego rozwoju dziecka staje się zapewnienie częstego kontaktu uczniów z muzyką oraz przygotowanie ich do korzystania z dorobku kultury muzycznej. Obcowanie z muzyką realizuje potrzebę radości, która wynika z aktywności i rozwoju dzieci – operuje ona nie tylko dźwiękiem, ale również słowem, tańcem, ruchem i wizją.

 

Te argumenty sprawiły, że Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie organizuje cykliczne koncerty we współpracy z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy. Zróżnicowana tematyka muzycznych audycji pozwala uczniom rozwijać ich ciekawość poznawczą. Poznają oni różnorodne gatunki muzyczne, instrumenty i ich brzmienie, a także sposoby wyrazy artystycznego. W aktywnych formach muzycznych uczniowie uczestniczą niezwykle chętnie.

 

Ostatni koncert – „Muzyka i taniec” – pozwolił najmłodszym na poznanie polskich tańców narodowych. Kroki dostojnego poloneza, kujawiaka czy mazura w wykonaniu tancerzy Filharmonii Pomorskiej zachęciły uczniów do kultywowania tej ciekawej narodowej tradycji.

A to nie koniec – przed uczniami jeszcze wiele innych inspirujących koncertów.