Gniewkowo. Liga Badmintonowa wkracza w decydującą fazę

Rozgrywki Gniewkowskiej Ligi Badmintona, które odbywają się od listopada 2016 roku, wkraczają w decydującą fazę. Organizatorem zmagań jest MGOKSiR w Gniewkowie.

Podobnie jak w poprzednim sezonie, klasyfikacje prowadzone są indywidualnie i drużynowo. Do rozgrywek zgłosiło się dziesięć zespołów, które toczą ze sobą mecz i rewanż systemem „każdy z każdym”.

Zmianie uległ sposób gier indywidualnych, w których bierze udział 20 zawodników. Gra odbywa się według systemu ,,Best of five”. Z tego względu wszyscy uczestnicy na podstawie rankingu z zeszłego sezonu zostali na początku sezonu podzieleni na pięcioosobowe grupy. Następnie zawodnicy rozgrywają mecze w swojej grupie na zasadzie ,,każdy z każdym”. Ostatniego dnia każdego miesiąca następuje podsumowanie grup. Na podstawie uzyskanego miejsca zawodnicy otrzymują punkty do klasyfikacji generalnej, a zwycięstwo premiowane jest awansem do grupy silniejszej. Do grupy słabszej spada zawodnik z ostatniego miejsca.

Po trzech rozegranych seriach na czele klasyfikacji znajduje się Bartosz Urbański. Tuż za jego plecami, z niewielką stratą i dużym apetytem na wygranie ligi, czai się Marek Aleksander. Trzecie miejsce po trzech rundach zajmuje Damian Aleksander. Warto dodać, że doskwiera mu kontuzja pleców, która utrudnia skuteczną walkę w obronie tytułu. Kolejne miejsca zajmują Paweł Kwiatkowski, Stanisław Wójcicki, Marcin Wiedeholz, Wojciech Wesołowski i najlepsza wśród kobiet Ewelina Laskowska.

Niestety, w połowie sezonu bardzo groźnej kontuzji nabawił się czołowy gracz ligi, Mirosław Chwiałkowski, który bieżący sezonu musi spisać na straty. Liczymy, że uda mu się wrócić do rozgrywek w kolejnych sezonach. Zawodnicy i organizatorzy trzymają kciuki za jego szybki powrót do zdrowia.