Gniewkowo. Najlepsi sportowcy gminy 2016

Początek roku to doskonały czas na podsumowania minionych 12 miesięcy. Z tego powodu już po raz szósty Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Gniewkowie zorganizował plebiscyt na najlepszych sportowców gminy w 2016 roku. Zwieńczeniem plebiscytu i jego punktem kulminacyjnym była uroczysta gala, która odbyła się w sobotę 28 stycznia w Łącznicy Kulturalnej.

 

Uroczystość rozpoczęła się od występu wokalistki Klaudii Jędrzejewskiej, podziwianej na scenie tego wieczora jeszcze kilkakrotnie. Po muzycznym wstępie prowadzący galę dyrektor MGOKSiR Joanna Kowalska oraz kierownik ds. sportu i rekreacji w MGOKSiR Krzysztof Tomasik powitali zaproszonych gości, wśród których znajdowali się pełniący rolę gospodarza gali burmistrz Gniewkowa Adam Roszak oraz przewodniczący Rady Miejskiej Przemysław Stefański. Burmistrz w krótkim przemówieniu między innymi podziękował całemu środowisku za pracę włożoną na rzecz rozwoju sportu w gminie. Po tym wstępie przyszedł czas na rozstrzygnięcia plebiscytu.

 

Podobnie jak w roku ubiegłym wyboru laureatów dokonała kapituła konkursowa wybrana na spotkaniu środowiska sportowego naszej gminy 29 grudnia 2016 roku w składzie: Katarzyna Milewska, Jerzy Ratajczak, Alfred Pawłowski, Stefan Hałas, Piotr Makowiecki i Rafał Tyburek. Kapituła ta wybrała zwycięzców pięciu kategorii: najlepszy sportowiec, najlepsza drużyna, najlepszy trener, największy talent oraz najlepszy amator. Oprócz tych nagród organizator plebiscytu przyznał wyróżnienia „Przyjaciel Gniewkowskiego Sportu” w dowód uznania dla firm włączających się w pomoc podmiotom sportowym w naszej gminie.

 

Jako pierwszy na scenie pojawił się Grzegorz Jeromin, szkoleniowiec juniorów i seniorów Unii Gniewkowo. Odebrał on nagrodę dla najlepszego trenera minionego roku. Tytuł najlepszej drużyny powędrował do Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Gniewkowie, a konkretnie do drużyny młodzieżowej, czyli zwycięzcy ligi województwa kujawsko-pomorskiego. Najlepszym amatorem ogłoszono tenisistę stołowego i ziemnego Bogdana Horkulewicza.

 

Największy ból głowy kapituła miała przy przyznaniu nagrody dla największego talentu, co świadczy o dużym potencjale młodzieży. Z tego powodu po raz pierwszy w sześcioletniej historii plebiscytu zdarzyła się sytuacja, że nagroda w ta powędrowała aż do trzech osób grających na co dzień w piłkę nożną: Julity Lipińskiej z UKS Szóstka Inowrocław, która wraz z drużyną zwyciężyła w ogólnopolskim turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, Patrycji Polewskiej Mistrzyni Polski kadr województwa, powołanej na konsultację reprezentacji narodowej U13 oraz utalentowanego zawodnika Unii Gniewkowo Jakuba Czajkowskiego.

 

Po rozstrzygnięciach w wyżej wymienionych kategoriach wszyscy zgromadzeni na uroczystości ze skupieniem wyczekiwali na rozstrzygnięcie w kategorii najlepszy sportowiec. To prestiżowe wyróżnienie powędrowało w ręce Pawła Stępnia – lidera Mikrusa Szadłowice, który w minionym roku wywalczył awans do piłkarskiej A-klasy.

 

W dalszej części gali tytuł „Przyjaciel Gniewkowskiego Sportu” odebrali Paweł Białka, przedstawiciel firmy AGROLMET oraz Eugeniusz Skoczyński z firmy GESAL. Tym wyróżnieniem nagrodzono również właścicieli restauracji EDEN, jednak nie mogli oni osobiście stawić się na uroczystości. Oprócz oficjeli nagrody wyróżnionym wręczał również Kamil Szypura – młody sportowiec uprawiający tenis stołowy i piłkę nożną.

Na zakończenie gali wszyscy uhonorowani pozowali do wspólnego zdjęcia przy dźwiękach nieśmiertelnego „We Are the Champions”.

 

Gniewkowska Gala Sportu na stałe wpisała się w kalendarz imprez sportowych organizowanych w naszej gminie, a kapituła konkursowa rokrocznie musi podejmować trudne decyzje, co może świadczyć tylko mi wyłącznie o tym, że gminni sportowcy osiągają bardzo dobre rezultaty.