Gniewkowo. „Notre Dame de Paris”

Przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji rok 2017 został rozpoczęty z przytupem. 28 stycznia w ramach organizowanych cyklicznie wyjazdów na ciekawe wydarzenia artystyczne, grupa ponad 30 osób uczestniczyła w światowej sławy musicalu „Notre Dame de Paris”.

Polscy fani widowiska musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ od czasu jego premiery w 1998 roku nie był on grany w tej części Europy i długo nic nie zapowiadało, że będzie można go usłyszeć w Polsce. Zdobycie licencji na ten tytuł kosztowało instytucję ponad 250 tysięcy euro, a zakup dodatkowego wyposażenia technicznego dla Dużej Sceny wiązał się z dużym nakładem finansowym. Mimo to udało się.

 

Od czasu premiery we wrześniu 2016 roku spektakl obejrzało już wiele tysięcy osób. Z powodu dużego zainteresowania tym tytułem, Gniewkowski M-GOKSiR zapisy i rezerwację biletów rozpoczął już na 5 miesięcy przed styczniowym wyjazdem.

Spektakl zrobił na wszystkich piorunujące wrażenie. Była to przede wszystkim aktorów, tancerzy, choreografii, która była taka sama, jak podczas premiery w 1998 roku, oraz strojów – uszytych specjalnie według wytycznych francuskich twórców. Niesamowite wrażenie robiła też strona taneczna przedstawienia. Popisy akrobatów imitujących serca dzwonów katedry, utkwiły w pamięci widzów.

 

Na fali pospektaklowego entuzjazmu, M-GOKSiR jest już w trakcie organizacji wyjazdu na kolejny wielki musical. „Mamma Mia”, bo o nim mowa, będzie grany jeszcze tylko do końca marca.