Gniewkowo. Nowy Rok po nowemu

W minioną niedzielę przypadała coroczna uroczystość – powitanie Nowego Roku. Tym razem inaczej niż zwykle w Gniewkowie powitano go nie sylwestrowo, a bardziej noworocznie.

 

W niedzielne popołudnie na gniewkowskim Rynku mieszkańcy zebrali się, by w rytmach muzyki tanecznej i przy wystrzałach fajerwerków złożyć sobie życzenia. Na to wydarzenie organizator – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji – przygotował nie tylko wspaniałą muzykę, symboliczną lampkę szampana, ale także kilka dodatkowych atrakcji – konkurs dla dzieci, występ teatru ognia „Santo Fuego” oraz fantastyczne wystrzały kolorowego konfetti i fajerwerków.

 

W imieniu władz miasta i gminy Gniewkowo zastępca burmistrza Beata Kowalska życzyła wszystkim mieszkańcom, gościom i sympatykom dużo zdrowia, radości i uśmiechu na co dzień, szczęścia, pomyślności oraz aby każdemu człowiekowi przydarzały się same dobre zdarzenia i otaczali ich sami dobrzy i życzliwi ludzie.

 

Nowa forma powitania Nowego Roku przypadła mieszkańcom do gustu i licznie uczestniczyli oni w tym wydarzeniu. Organizatorzy zapewniają, że tego typu uroczystość będzie organizowana także w kolejnych latach i zawsze wzbogacona będzie o zaskakujące i efektowne atrakcje dodatkowe.

 

Choć nastał już 2017 rok, to okres świąteczny nadal trwa. W związku z tym władze miasta i gminy zapraszają na Koncert Świąteczny w wykonaniu uczniów Studium Piosenkarskiego w Inowrocławiu, który odbędzie się 7 stycznia 2017 roku (sobota) o godz. 18.00 w sali koncertowej MGOKSiR przy ul. Dworcowej 5 w Gniewkowie. Artyści zaprezentują na scenie kolędy i pastorałki oraz najbardziej znane zagraniczne piosenki świąteczne. Wstęp wolny.