Gniewkowo. Wizyta w bibliotece

Pierwszego grudnia br., w ramach udziału w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, uczniowie klasy II G wraz z wychowawcą p. Mirellą Roszak wybrali się do biblioteki miejskiej w Gniewkowie.

 

Podczas zajęć, prowadzonych przez bibliotekarkę Beatę Stępczyńską uczniowie zapoznali się z pracą bibliotekarza, księgozbiorem, sposobem katalogowania książek. Pani Beata przygotowała specjalne zadania. Na początku uczniowie oglądali książki wybrane z podręcznego księgozbioru dla dzieci i wyszukiwali informacje, o które zostali poproszeni. Następnie w grupach wyszukiwali tytuły i odnajdywali te pozycje wśród wyłożonych książek. Każde z dzieci chętnie i z dużym zaangażowaniem włączyło się do wspólnej pracy.

 

W dalszej części spotkania pani Beata przeczytała fragment książki „Czarna Owieczka” w ramach „Czytania na drugie śniadanie”. Wszyscy uczniowie starali się uważnie słuchać przygód głównej bohaterki. Na koniec wszyscy zostali zaskoczeni słodkim upominkiem w postaci czekoladowych mikołajów oraz pięknej zakładki do książki. Dzieci były bardzo zadowolone  z wizyty w bibliotece i już czekają na następne spotkanie.