Gniewkowo. Wizyta w bibliotece

17 stycznia 2017r. w ramach udziału w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, uczniowie klasy IIIa ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gniewkowie wraz z wychowawcą Małgorzatą Konieczką wybrali się do biblioteki miejskiej. Tam powitała ich pani Beata Stępczyńska, która poprowadziła zajęcia.

 

Uczniowie dowiedzieli się nowych interesujących wiadomości dotyczących funkcjonowania biblioteki. Okazało się, że wielu uczniów zna to miejsce, ponieważ często wypożycza tu książki. Dzieci zadawały wiele pytań, ale również wypowiadały się na temat swoich ulubionych książek i autorów.

 

Wszystkim bardzo spodobały się zadania związane z przeczytanym przez p. Beatę wierszem pt. "Okulary". Praca w grupach okazała się efektywna. Dostarczyła wielu emocji i zadowolenia z dobrze wykonanych poleceń. Po powrocie do szkoły uczniowie otrzymali zadanie domowe, którego celem było napisanie swoich wrażeń z pobytu w bibliotece.

 

– Czekam już na kolejne spotkanie, bo pani nam obiecała, że jeszcze tam z klasą pójdziemy – skomentowała wizytę w bibliotece jedna z uczestniczek.

 

Dzieci były zainteresowane zajęciami, co przejawiało się w ich aktywnej postawie. Niewykluczone więc, że wizyta zostanie powtórzona.