Gniewkowo. Wyjątkowy dzień Kobiet w Suchatówce

4 marca w suchatowskiej świetlicy spotkały się panie, by na wspólnej biesiadzie celebrować swoje święto. Do świetlicy przybyło 100 osób z Suchatówki, Perkowa, Buczkowa i kilku innych miejscowości. Organizatorami wydarzenia byli sołtysi Tomasz Polak i Dariusz Szulczewski oraz męska część rad sołeckich z Suchatówki, Perkowa i Buczkowa.

 

Punktem kulminacyjnym spotkania, był występ satyryczny Piotra Pręgowskiego – aktora znanego z serialu „Ranczo”. Artysta na co dzień jest mieszkańcem województwa kujawsko-pomorskiego. Celebryta był poruszony gorącym powitaniem i owacją na stojąco. Gwoździem programu okazało się jednak wspólne śpiewanie znanej biesiadnej piosenki „Biały Miś”. Artysta otwarcie rozmawiał z mieszkankami, które na pamiątkę otrzymały specjalne autografy. W prezencie aktor dostał pamiątkowe świece, z których słynie Suchatówka.

 

Ponadto podczas uroczystego Dnia Kobiet w Suchatówce swoją premierę miała oficjalna strona internetowa Suchatówki. Sołectwo już od dwóch lat znane jest z ponadprzeciętnej aktywności na w mediach społecznościowych, jednak teraz profil na Facebooku skorelowany został z portalem, na którym będą zamieszczane informacje dotyczące historii wioski i aktualnych wydarzeń. Ponadto można tam znaleźć ciekawe wywiady z cyklu „Mieszkańcy i ich pasje”. Nowa strona internetowa to również miejsce promocji dla prężnie działających w Suchatówce stowarzyszeń: „KGW Suchatówka” oraz „Innowacyjna Suchatówka”. Twórcy strony nie zapomnieli też o przedsiębiorcach.

 

– Rozwój jakiejkolwiek małej ojczyny nie jest możliwy bez rozwoju przedsiębiorczości. Jako sołtys, bardzo cieszy mnie fakt, że w niewielkiej Suchatówce zarejestrowanych jest ponad 30 prywatnych przedsiębiorstw. To oni płacą podatki, a z podatków tworzy się budżet gminy. To między innymi nasi przedsiębiorcy wspomagają wszelkie działania rady sołeckiej i wspólne inicjatywy naszych mieszkańców – poinformował sołtys Suchatówki Tomasz Polak. – Wszystkim przedsiębiorcom z Suchatówki proponujemy darmową promocję na naszych portalach, z których – co jest kolejnym ewenementem – informacja dociera już do ponad 2000 odbiorców – dodał.

 

Dwa kanały obecności w globalnej sieci sołectwa Suchatówka uzupełnia specjalny kanał filmowy na portalu YouTube.

– Zapraszam do Suchatówki nie tylko przedsiębiorców, ale przede wszystkim osoby, które chcą skorzystać z pięknych uroków naszej wioski – zakończył przemówienie sołtys.