VII Rajd Długodystansowy

   • 8 kwietnia br. odbył się VII Rajd Długodystansowy „Tamtendyk”
  • W tegorocznej edycji wzięło udział 37 uczestników
  • Cała trasa liczyła 40 kilometrów i wiodła 3 szlakami 

8 kwietnia br. odbył się VII Rajd Długodystansowy „Tamtendyk”. W tegorocznej edycji wzięło udział trzydziestu siedmiu turystów z Solca Kujawskiego, Gniewkowa, Bydgoszczy, Torunia, Warszawy, Białych Błot, Brzozy Bydgoskiej oraz Zamościa.

 

Śmiało można powiedzieć, że tym razem „Tamtendyk” miał książęcy charakter, bowiem początek rajdu miał miejsce przy pomniku księcia Władysława Białego w Gniewkowie, meta zaś – w Muzeum Solca im. Księcia Przemysława w Solcu Kujawskim. Start nastąpił o godzinie 9.15.

Wśród uczestników sporą grupę stanowili uczniowie gimnazjum z SKKT „Włóczykije” oraz ubiegłoroczni absolwenci, którzy pod opieką  Janusza Bożko i Jacka Bieleckiego pokonali odcinek kilkunastu kilometrów do Jarek. Grupa z Gniewkowa przeszła 20 kilometrów. Cała trasa liczyła 40 kilometrów i wiodła szlakami: czerwonym „Zielonej Strugi”, czarnym rowerowym „Doliną Dolnej Wisły” oraz czarnym pieszym „im. Jerzego Szafkowskiego”.

Mimo niepewnej pogody warunki atmosferyczne do wędrówki były odpowiednie. Nie padał deszcz, a piechurom nie przeszkadzał wiatr. Nie można było także narzekać na trasę, która w zdecydowanej większości prowadziła przez malownicze zakątki Puszczy Bydgoskiej.

 

Pomysłodawcą rajdu, jak co roku, był Klub Turystów Pieszych „Horyzont” z Solca Kujawskiego, natomiast w organizacji przedsięwzięcia pomogli Szkolny Klub Tyrystyczno-Krajoznawczy „Włóczykije” z Gniewkowa, Urząd Miejski w Gniewkowie, Urząd Miasta i Gminy w Solcu Kujawskim, Nadleśnictwo Cierpiszewo, Nadleśnictwo Gniewkowo i Nadleśnictwo Solec Kujawski.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd