Gorzów Wielkopolski. Czas na Śródmieście

Trwa zgłaszanie pomysłów do Budżetu Obywatelskiego 2018. Wysokość kwoty przeznaczonej na szóstą edycję jest najwyższa w porównaniu z wszystkimi do tej pory. Mieszkańcy zdecydują bowiem o podziale 5 730 000 złotych. Dziś, 21 lutego, będą mogli zrobić to mieszkańcy Śródmieścia. Spotkanie odbędzie się w sali 201 Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 3-4 o godz. 17.00.

Tegoroczna edycja przejdzie do historii nie tylko Gorzowa, ale także polskich budżetów obywatelskich. Niczym w Porto Alegre, kolebce budżetu partycypacyjnego, mieszkańcy Zakanala podczas debaty wybrali pomysł do realizacji, rezygnując przy tym z rywalizacji podczas powszechnego głosowania. Teraz taką możliwość mają mieszkańcy Śródmieścia.

Osoby, które ni mogą uczestniczyć w spotkaniu, maja możliwość skontaktowania się z urzędnikami, by przedstawili ich pomysł podczas spotkania. Aby było to możliwe, konieczne jest przesłanie skanu prawidłowo wypełnionego formularza na adres budzetobywatelski@um.gorzow.pl.

Pomysł do Budżetu Obywatelskiego 2018 można zgłosić także drogą tradycyjną, składając formularz wraz z listą poparcia z 20 podpisami do 24 marca w kancelarii Urzędu Miasta.