Gorzów Wielkopolski. Miasto, które świeci najpiękniej

Gorzów Wielkopolski jest w pierwszej dziesiątce miast, które w kraju świecą najpiękniej w konkursie „Świetlna stolica Polski”. Zdobył też też pierwsze miejsce w regionie i nagrodę w wysokości 10 tys. złotych na sprzęt AGD dla najbardziej potrzebujących mieszkańców.

– Cieszę się z wyniku, bo to wyróżnienie dla Gorzowa, ale przede wszystkim ogromna zasługa samych mieszkańców, bo to oni zdecydowali się wziąć udział w głosowaniu i wesprzeć akcję. To pokazuje, że „dobro wraca”. Dzięki wygranej w etapie regionalnym plebiscytu będziemy mogli pomóc potrzebującym mieszkańcom miasta, a ich jest wciąż bardzo wielu… W ich imieniu, ale przede wszystkim we własnym, chcę podziękować za każdy oddany głos, każdy sms, każdą ciepłą myśl, która doprowadziła Gorzów do zwycięstwa – dziękuje Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Już wkrótce nagrody trafią do instytucji, które w realny sposób pomagają potrzebującym mieszkańcom. Akcję skoordynuje Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie.

8. edycję konkursu „Świetlna stolica Polski” zorganizowała Grupa Wirtualna Polska S.A. Fundatorem nagród jest Energa Obrót S.A. Głosowanie przebiegało w dwóch etapach. W pierwszym, wojewódzkim, który trwał od 14 grudnia do 15 stycznia, miasto zdobyło I miejsce, gwarantując sobie nagrodę 10 tys. złotych na sprzęt AGD z przeznaczeniem na cele charytatywne. W drugim etapie, ogólnopolskim, odbywającym się od 19 do 31 stycznia, Gorzów zajął VII miejsce.