Gorzów Wielkopolski. Odzyskujemy Kłodawkę

Jak gorzowianie chcieliby spędzać czas nad Kłodawką? Jakie atrakcje, udogodnienia czy meble miejskie powinny pojawić się na planowanej wzdłuż rzeki ścieżce? Jak dokładnie ma przebiegać ten trakt? Odpowiedzi na te i inne pytania władze miasta chciałyby poznać podczas spotkań z mieszkańcami, na które zapraszają już na początku stycznia.

– Zachęcamy wszystkich gorzowian, którzy chcieliby mieć wpływ na przyszły wygląd tej ważnej z punktu widzenia atrakcyjności przyrodniczej i turystycznej miasta ścieżki. Zależy nam na poznaniu oczekiwań i potrzeb mieszkańców w różnym wieku i o zróżnicowanych wymaganiach. Zapraszamy rowerzystów i pieszych, młodzież i seniorów, rodziców i ich pociechy oraz każdego, komu leży na sercu atrakcyjność Kłodawki. Zebrane podczas spotkań opinie, projektanci wykorzystają podczas opracowania koncepcji programowo-przestrzennej trasy nad Kłodawką, po to, by mająca powstać trasa była dopasowana do Gorzowa i gorzowian jak najlepiej – przekonują Anna Pękalska i Marta Piekarska z Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji.

Budowa rekreacyjnej trasy pieszo-rowerowej wzdłuż Kłodawki jest jednym z przedsięwzięć rewitalizacyjnych wpisanych do Gminnego Programu Rewitalizacji Gorzów 2025+. Na realizację tego zadania miasto planuje pozyskać dofinansowanie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych  RPO Lubuskie 2020. Zakładany czas realizacji inwestycji to rok 2018.