Gorzów Wielkopolski. „Tania działka budowlana”

Na dom w sam raz! – Gorzów ma pomysł na tanie budownictwo. Program „Tania Działka budowlana” został przygotowany specjalnie z myślą o mieszkańcach. To zachęta i pomoc, by marzenia o własnym domu za przyzwoite pieniądze, zrealizować właśnie w Gorzowie.

Program pn. „Tania działka budowlana” polegać będzie na oddaniu w użytkowanie wieczyste działki gruntu pod budowę domu jednorodzinnego. Nastąpi ono w drodze przetargu nieograniczonego na 99 lat. Pierwsza opłata z tytułu oddania działki gruntu w użytkowanie wieczyste wynosić będzie 15% ceny działki wylicytowanej w przetargu i płatna będzie przed zawarciem umowy notarialnej.

Inicjatywa skierowana jest do osób, które chciałyby mieć swój dom. Preferencyjne warunki nabycia działki pozwolą na przeznaczenie zgromadzonych funduszy na jej zabudowę. Ponadto, z programu będą mogły skorzystać osoby chcące zamieszkać w mieście i wybudować dom oraz te, których dochody nie są wystarczające na zakup nieruchomości od dewelopera lub w obrocie wtórnym.

 

Nabywcy nieruchomości w ramach programu będą musieli spełnić następujące warunki:  • rozpoczęcie zabudowy w terminie 2 lat i wybudowanie budynku mieszkalnego zgodnie z przepisami prawa,
  • zgłoszenie budynku do użytkowania i do opodatkowania podatkiem od nieruchomości,
  • zameldowanie i zamieszkanie w terminie 4 lat od dnia zawarcia umowy ustanowienia prawa użytkowania wieczystego.Po spełnieniu powyższych warunków nabywcy nieruchomości będą mogli wykupić na własność działkę oddaną w użytkowanie wieczyste z zastosowaniem 75% bonifikaty od ceny sprzedaży.

W ramach programu pn. „Tania działka budowlana” zostało przeznaczonych ok. 100 nieruchomości położonych przy ulicach: Rodła, Kowalskiego, Granicznej, Ludowej, Pełczyckiej. Ogłaszanie przetargów będzie następowało sukcesywnie, w zależności od zainteresowania przyszłych nabywców.