3. edycja „Abilities Game”

W środę, 22 listopada, w Zespole Szkół Ekonomicznych, uczniowie gorzowskich szkół zawodowych wezmą udział w 3. edycji „Abilities Game”. Na potrzeby gry zorganizowanych będzie 14 stanowisk, pod opieką pracodawców – ekspertów z rynku pracy lub przedstawicieli uczelni. Początek spotkania o godzinie 15.30 w auli szkoły przy ul. 30 stycznia 29.

We wrześniu podsumowywaliśmy pierwszą edycję projektu „Zawodowcy w Gorzowie”. W środę początek spotkania będzie okazją do ukonstytuowania dotychczasowej współpracy szkół z pracodawcami z gorzowskiego rynku pracy, tj. nawiązania trwałej współpracy pomiędzy miastem, a otoczeniem społeczno-gospodarczym, w ramach organizacji i funkcjonowania „Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu” w Gorzowie oraz realizacji projektu „Zawodowcy”.

 

Celem „Abilities Game” jest nie tylko zabawa, ale przede wszystkim przekazanie uczniom, jakie są oczekiwania ich przyszłych pracodawców lub wykładowców. Dla pracodawców z kolei to okazja, by włączyć się w edukację  przyszłych pracowników lub studentów, dając im u progu kształcenia zawodowego informację zwrotną na temat umiejętności już przez nich posiadanych, jak i  tych, które powinni nabywać i doskonalić. Podczas gry, uczeń będzie miał szansę porozmawiać z potencjalnym pracodawcą. To może być motywacją do uczenia się.

Działanie jest realizowane w ramach projektu „Zawodowcy w Gorzowie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd