Grudziądz na World Travel Show

 

II edycja World Travel Show odbyła się w największym w tej części Europy Centrum Targowo-Konferencyjnym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy. Podczas targów zaprezentowano również Grudziądz.

World Travel Show było miejscem, gdzie można odbyć błyskawiczną 3-dniową podróż dookoła świata. Na targach w Salonie Turystyki Krajowej i Zagranicznej przedstawiono: państwa, regiony i miasta z całego świata atrakcyjne turystycznie. W programie wydarzenia znalazły się m.in. Festiwal Podróżników, Festiwal Kultur Azji i Gala 7 Nowych Cudów Polski.

 

Imprezę tworzyły 3 salony tematyczne: Turystyki Krajowej i Zagranicznej, Camper & Caravan oraz Warszawski Salon Jachtowy, które wypełniły aż 4 hale targowe o powierzchni blisko 100 000 m2.

Misją wydarzenia była promocja polskich regionów i firm działających w branży turystycznej, kreowanie nowego standardu targów turystycznych oraz integracja branży. W tym celu zapraszani są touroperatorzy oraz kontrahenci z całego świata, aby umożliwić nawiązanie relacji biznesowych, pozyskać nowych klientów i poznać nowe rynki.

Podczas targów nie zabrakło obecności naszego regionu. Ofertę prezentowano na wspólnym stoisku regionalnym „Konstelacje dobrych miejsc” (Bydgoszcz, Toruń, Grudziądz, Pałuki, Koronowo, Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz Szlak Wody Przemysłu i Rzemiosła TeH2O).

 

Przedstawiciele Grudziądza zachęcali do przyjazdu do naszego miasta, pomagając zaplanować krótki rodzinny wypad, proponując zabytki i atrakcje, bazę noclegową i gastronomiczną. Jedną z niespodzianek przygotowanych przez Grudziądz dla gości odwiedzających targi w Nadarzynie był konkurs, w którym nagrodą był pobyt weekendowy dla 2 osób w nowym Hotelu Ibis Style. Do fundowanego pobytu dołączyliśmy dodatkowe upominki jak voucher upoważniający do bezpłatnego korzystania z piramidy, basenów, czy siłowni w Geotermii Grudziądz, a także vouchery do kawiarenek.

Stoisko województwa Kujawsko-Pomorskiego „Konstelacje dobrych miejsc” zostało nagrodzone za niezwykle efektowną formę stoiska targowego i otrzymało wyróżnienie od organizatorów targów.

 

Ważną częścią imprezy były spotkania z podróżnikami, którzy przygotowują ciekawe prelekcje i wykłady. Dzięki temu World Travel Show odwiedza tysiące poszukiwaczy podróżniczych przygód i inspiracji. W tym, roku w ramach Festiwalu Podróżników odbyły się spotkania ze znanymi obieżyświatami m.in. Wojciechem Cejrowskim, Aleksandrem Dobą, Martyną Wojciechowską, Markiem Kamińskim, Bartkiem Jędrzejakiem i Nelą Małą Reporterką.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd