Grudziądz. Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia

Dziś, tj. 27 stycznia, obchodzimy Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Z tej okazji Prezydent Grudziądza przekazuje życzenia pracownikom Powiatowego Urzędu Pracy.

– Składam podziękowania za wytrwałość i sumienność w Waszej codziennej pracy. W imieniu mieszkańców i grudziądzkich pracodawców dziękuję za rzetelne wykonywanie obowiązków, zaangażowanie i profesjonalizm w działaniu. O tym, że świadczone przez nasz urząd usługi są na najwyższym poziomie, świadczą nagrody i wyróżnienia, które w ostatnim czasie otrzymaliśmy m.in. z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za wspieranie przedsiębiorczości, rozwoju samozatrudnienia oraz doskonałe wskaźniki efektywności kosztowej i zatrudnieniowej podstawowych form aktywizacji osób bezrobotnych – mówi prezydent Robert Malinowski.

Przypomnijmy, Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia upamiętnia podpisanie Dekretu o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami 27 stycznia 1919 roku przez Józefa Piłsudskiego.

Warto dodać, że w skład publicznych służ zatrudnienia wchodzi 16 wojewódzkich urzędów pracy oraz 338 urzędów powiatowych wraz z filiami.