Grudziądz. IX Forum Porozumienia w Szkole

Z inicjatywy prezydenta Roberta Malinowskiego 25 października odbyło się IX Grudziądzkie Forum Porozumienia w Szkole. W wydarzeniu udział wzięła m.in. Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty Maria Mazurkiewicz, Przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Miejskiej Joanna Iwanowska, radna Edyta Ogonowska, Naczelnik Wydziału Edukacji Andrzej Cherek, a także przedstawiciele placówek oświatowych z Grudziądza i Powiatu Grudziądzkiego.

– Cieszę się, że co roku możemy spotykać się w tak licznym gronie specjalistów, ale przede wszystkim praktyków, którzy na co dzień pracują w szkołach i placówkach oświatowych. Forum jest dla nas bardzo cenną platformą wymiany doświadczeń i poglądów – powiedział Andrzej Cherek, naczelnik Wydziału Edukacji.

W programie spotkania, które odbywa się pod hasłem „Miejmy odwagę uczyć i wychowywać”, znalazł się m.in. wykład psychologa klinicznego dr Agnieszki Widery pt. „Przemoc ukryta. Jak rozpoznać, jak jej zapobiegać?”, psychologa dra Macieja Barczaka – „Wychowanie chłopców – przestrzeżenie dla rodzica i wychowawcy” oraz właścicielki wydawnictwa, szkoły podstawowej i przedszkola Joanny Białobrzeskiej – „Miejmy odwagę uczyć i wychowywać”.

Dla uczestników wystąpił zespół muzyczny „Wesołe nutki” ze Szkoły Podstawowej nr 5 pod kierunkiem Jarosława Nadolskiego.