30 uczniów odbędzie miesięczne praktyki w Hiszpanii i we Włoszech

 

W sumie 30 uczniów Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich odbędzie miesięczne praktyki w Hiszpanii i we Włoszech. Na ten cel szkoła pozyskała 78 626 euro dofinansowania z projektu „Erasmus +”.

Pierwsza grupa wyjechała do Grenady w Hiszpanii 17 lutego, jej powrót zaplanowano na 17 marca. Uczniowie przed wyjazdem zostali wyłonieni w trakcie naboru: rozmowa kwalifikacyjna po angielsku, opinia wychowawcy, średnia ocen. Wybrano po 5 uczniów ze specjalności: Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technik Hotelarz i Technik Obsługi Turystycznej. Przed wyjazdem uczniowie odbyli również szkolenie z tradycji i kultury Hiszpanii oraz tamtejszej kuchni.

Po dotarciu na miejsce zostali zakwaterowani w dwóch apartamentach i już rozpoczęli praktyki w hotelach czterogwiazdkowych i trzygwiazdkowych. Uczą się języka angielskiego, hiszpańskiego oraz zawodu. Zaplanowano kilka wyjazdów kulturoznawczych – Gibraltar, Malaga. Oczywiście zapewniono im również opiekę nauczyciela.

Z kolei w terminie 28 kwietnia – 26 maja grupa druga przebywać będzie w włoskim Rimini. W tym przypadku przed wyjazdem odbędą spotkania z zasad kultury, tradycji oraz kuchni włoskiej


Źródło: Informacja przesłana przez samorząd