Grudziądz. Sprzątanie Świata

Prezydent Grudziądza – Robert Malinowski – zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w akcji Sprzątania Świata „Dbaj o zwierzęta i środowisko – nasza planeta to nie wysypisko!”. Wydarzenie zaplanowano w sobotę, 17 września.

Program:

• godz. 9.00–12.00 – zbieranie śmieci na terenach Lasu Rudnickiego i Lasu Świętopełka, obowiązują zapisy – liczba miejsc ograniczona,

• godz. 14.00–18.00 – festyn ekologiczny na Błoniach Nadwiślańskich dla wszystkich chętnych.

Przez cały czas trwania festynu będą odbywały się występy na scenie – zumba dla dzieci i dorosłych, pokaz mody ekologicznej oraz podsumowanie konkursów ekologicznych: „Ekologia w modzie” organizowanego przez Centrum Edukacji Ekologicznej oraz „Energia w zgodzie z naturą” przygotowanego przez OPEC.

Warto dodać, że pierwsze 100 osób, które przyniesie elektrośmieci ,otrzyma voucher na choinkę bożonarodzeniową. Ponadto w godz. 14.00–17.00 zostanie przeprowadzony konkurs „Pomagamy Roksanie”, który będzie polegał na zbiórce jak największej ilości (w kg) nakrętek plastikowych oraz czystych, pustych, zgniecionych, plastikowych butelek PET (po napojach). Warunkiem wzięcia udziału konkursie jest przyniesienie min. 1 kg nakrętek plastikowych. Do wygrania atrakcyjne nagrody – m.in. voucher SODEXO o wartości 1000 zł. Regulamin dostępny jest na stronie internetowej, w zakładce „Konkursy z nagrodami”.