Grudziądz. Strażnicy radzą, jak bezpiecznie spędzić ferie

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, Straż Miejska w Grudziądzu przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, o których powinni pamiętać dzieci i ich opiekunowie.

Strażnicy apelują do rodziców i opiekunów o to, by przez najbliższe dwa tygodnie szczególnie pilnowali swoje dzieci i nie pozostawiali ich bez opieki.

Warto swoim pociechom przypomnieć m.in. o tym, aby nie rozmawiały z obcymi osobami i nie wpuszczały ich do domu, zawsze wybierały bezpieczne miejsca do zabawy, unikały bezpańskich zwierząt i zawsze wracały do domu o ustalonej porze.

Jeśli spadnie śnieg, trzeba pamiętać o tym, aby rzucając śnieżkami nie łączyć miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieniami. Nie powinno się też nigdy celować w twarz drugiej osoby, w okna ani w pojazdy. Zjeżdżać na sankach należy pod nadzorem osoby dorosłej. Nie wolno zjeżdżać na sankach w pobliżu dróg (nawet tych rzadko uczęszczanych) oraz zbiorników wodnych, a w czasie zjeżdżania należy zachowywać bezpieczną odległość między sankami. Zabronione jest również doczepianie sanek do samochodu.

Bardzo ważne jest również to, by dzieci nie wchodziły na zamarznięte zbiorniki wodne.