Grudziądz. Zapisy na V Półmaraton Śladami Bronka

Rozpoczęły się już zapisy na V Półmaraton Grudziądz – Rulewo Śladami Bronka Malinowskiego. Impreza odbędzie się 1 maja 2017 roku. W jubileuszowej piątej edycji biegu może wystartować 750 osób.

Zawodnicy pobiegną – jak co roku – trasą ze stadionu Olimpii Grudziądz, macierzystego klubu Bronisława Malinowskiego, przez ulice Grudziądza na most na Wiśle, na którym w 1981 r. sportowiec zginął w wypadku samochodowym, przez skraj Borów Tucholskich do wsi Rulewo, w której dorastał Bronek. Meta biegu usytuowana jest w zabytkowym parku hotelu Hanza Pałac, który jest niezwykle gościnnym gospodarzem finiszu. Trasa jest urozmaicona, różnorodna i niełatwa, ale dzięki temu w pełni realizowane jest hasło biegu – „Zmierz się ze sobą. Dotknij legendy”.

Tradycją biegu organizowanego przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku, Stowarzyszenie Akademia Biegania i czołowego polskiego maratończyka Mariusza Giżyńskiego są przedsięwzięcia i spotkania w przeddzień imprezy, ściśle związane z osobą patrona biegu. W ubiegłych latach były to m.in. projekcje filmów, spotkania z olimpijczykami, z trenerem Bronisława Malinowskiego Ryszardem Szczepańskim czy promocja książki Łukasza Panfila „Przeszkodowiec”, która została wydana przy okazji ubiegłorocznego półmaratonu. W przeddzień biegu można także bezpłatnie oglądać wystawę „Bronisław Malinowski – Olimpijczyk” w grudziądzkim Muzeum.