Sprezentuj sobie badania

 

Regionalny Szpital Specjalistyczny zachęca do udziału w wydarzeniu pn. „8 Marca DZIEŃ (ZDROWYCH) KOBIET”, w ramach którego w sobotę, 10 marca w godz. 10.00–14.00 wykonać będzie można bezpłatne badania profilaktyczne.

Do Pracowni Mammograficznej (budynek D – poradnie specjalistyczne, II piętro, pokój nr 241) zapraszamy kobiety (niezależnie od miejsca zamieszkania) w wieku od 50 do 69. roku życia, które nie miały tych badań przez ostatnie 2 lata (badanie finansowane przez NFZ) oraz dodatkowo mieszkanki Grudziądza w wieku od 40 do 49. i od 70. roku życia (badanie finansowane przez gminę-miasto Grudziądz).

Do Poradni Ginekologicznej (budynek D – poradnie specjalistyczne, parter, pokój nr 9) zapraszamy panie od 25 do 59. roku życia, które nie miały tych badań przez ostatnie 3 lata (badanie finansowane przez NFZ).

Warto dodać, że w naszym Szpitalu stosowana jest nowoczesna technika przygotowywania preparatów cytologicznych – cytologia płynna (LBC), inaczej cytologia cienkowarstwowa lub jednowarstwowa. Badania kliniczne wykazują, że cytologia płynna jest bardziej czuła i dokładniejsza w porównaniu z metodą klasyczną. To nowa jakość w badaniach cytologicznych, bowiem pozwala na osiągniecie większej wiarygodności wyników.

Do obchodów Dnia Kobiet włącza się także Geotermia Grudziądz. Wszystkie Panie (spełniające powyżej wymienione kryteria), które 10 marca wykonają badanie profilaktyczne, otrzymają bezpłatną wejściówkę do strefy fitness.

Będzie ją można wykorzystać w dogodnym dla siebie terminie do końca kwietnia (szczegóły znajdują się na stronie internetowej – zakładka FITNESS). Można zgłosić się na nie bez wcześniejszej rejestracji. Należy mieć ze sobą jedynie dowód tożsamości, skierowanie nie jest potrzebne.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd