W planach gotowanie prawie tysiąca porcji

 

Blisko tysiąc porcji żuru zostanie przygotowanych podczas niedzielnego festiwalu w „Inowrocławiance”. Nie wiadomo, czy uczestnicy będą w stanie tyle zjeść. Wiadomo, że będzie smacznie i tanecznie.

Festiwal Żuru odbędzie się w najbliższą niedzielę w solankowej pijalni wód – palmiarni „Inowrocławianka”. Początek zaplanowano o godzinie 12.00. Weźmie w nim udział do dziesięciu drużyn, z których każda będzie miała to samo, pozornie łatwe zadanie: Ugotować jak najsmaczniejszy żurek.

 

– To tylko pozornie proste. Sam gotuję i wiem, że liczą się detale. Jestem jednak wielbicielem żuru i liczę, że będzie bardzo smacznie – mówi jeden z jurorów, wicedyrektor Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Mieszko Gerus.

Imprezę urozmaici uczestnikom występ zespołu Gniewkowianie oraz loteria Koło Fortuny, w której będą mogli brać udział najmłodsi.

Wiadomo, że kalorie po pałaszowaniu żuru trzeba jakoś spalić, więc organizatorzy zapraszają wszystkich tego samego dnia wieczorem na potańcówkę w klimacie bigbitowym. W godzinie 20.00 w „Inowrocławiance” wystąpi zespół Szalone Gitary, który wykonuje największe przeboje Czerwonych Gitar. Na pewno usłyszymy takie piosenki jak „Dozwolone od lat 18”, „Historia jednej znajomości”, „Ciągle pada” i wiele, wiele innych.

 

Koncert będzie płatny, a bilety kosztują 5 zł. Aby być pewnym, że będzie można w nim uczestniczyć, warto kupić je wcześniej w „Inowrocławiance”, gdyż lokal ma ograniczoną pojemność.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd