Miejska „Akademia Bezpieczeństwa”

 

Coraz częściej dochodzi do przestępstw, w których poszkodowanymi są osoby w podeszłym wieku i mieszkające samotnie. Przestępstwa te polegają przede wszystkim na oszustwie i wyłudzaniu mienia. Właśnie dlatego przygotowano warsztaty dla seniorów, których celem będzie podniesienie świadomości osób starszych na temat poprawy ich bezpieczeństwa, a co za tym idzie ograniczenie liczby nadużyć popełnianych na ich szkodę.

W ramach programu „Akademia Bezpieczeństwa” odbyły się dotychczas warsztaty edukacyjne „Bezpieczny Przedszkolak” oraz dla młodzieży „Stop dopalaczom” i „Wtargnięcie napastnika do szkoły”. Tym razem zapraszamy na warsztaty „Starsi = Bezpieczni”. Program skierowany do osób starszych szczególnie narażonych na działania oszustów, naciągaczy i złodziei. Głównymi realizatorami działań będzie Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miejskiego w Jaworznie, Straż Miejska oraz Komenda Miejska Policji w Jaworznie.

Harmonogram warsztatów:  • 18 września 2017 r. (poniedziałek) – Klub SZCZAK w Szczakowej,
  • 19 września 2017 r. (wtorek) – Klub NIKO – w Byczynie,
  • 20 września 2017 r. (środa) – Klub ARCHETTI – w Jeleniu,
  • 21 września 2017 r. (czwartek) – OSP Dąbrowa Narodowa,
  • 22 września 2017 r. (piątek) – Biblioteka Miejska Jaworzno.Wszystkie spotkania odbędą się w godzinach od 14.00 do 15.00.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd