Kierowca quada zorganizował kulig – bez uprawnień i na drodze publicznej

Pomysłowość ludzka nie zna granic. Gorzej, że tymi „pomysłowymi” ludźmi nieraz bywają osoby opiekujące się dziećmi. Niestety, pomimo licznych apeli oraz prowadzonych akcji informacyjnych, policjanci co chwila ujawniają przypadki lekkomyślnych zachowań dorosłych. Tym razem funkcjonariusze kaliskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę quada, który na jednej z dróg publicznych zorganizował kulig.

Policjanci podczas patrolu na terenie gminy Ceków-Kolonia zauważyli jadącego drogą quada. Na przyczepie, która była podpięta do pojazdu, znajdowały się trzy osoby - dwie kobiety i dziecko. 

Policjanci drogówki niezwłocznie zareagowali. Kiedy podjechali bliżej, okazało się, że do przyczepy przywiązane są również dwie pary sanek – relacjonuje mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Na jednych z nich siedziała 7-letnia dziewczynka, na drugich mężczyzna.

Kierowcą quada okazał się 39-letni mieszkaniec gminy Ceków-Kolonia. W trakcie dalszych czynność funkcjonariusze ujawnili, że kierowca nie posiadał przy sobie dokumentów wymaganych podczas kontroli drogowej: prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego oraz pokwitowania zawarcia umowy ubezpieczenia. Pojazd, którym kierował nie był zarejestrowany oraz nie posiadał wykupionej polisy OC. 

Za popełnione wykroczenia mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych oraz 9 punktami karnymi – zaznacza policjant. Listę konsekwencji uzupełni kara za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC, której mężczyzna może spodziewać się ze strony powiadomionego o tej sprawie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. 

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku, umiaru i ostrożności podczas zabaw na śniegu i lodzie.