Katowice. Infoday Pilot Maker

Miasto Katowice wychodzi naprzeciw potrzebom start-upów, które dopiero zaczynają swoją przygodę na rynku i wraz z firmą techBrainers oraz partnerami korporacyjnymi: Tauronem, Krossem i Amplusem zaprasza na wyjątkowe spotkanie informacyjne i networkingowe.

13 lutego w Willi Goldsteinów przy placu Wolności 12a w Katowicach odbędzie się Infoday Pilot Maker, podczas którego spotkają się społeczności techBrainers R&D Club, przedsiębiorcy, a także środowiska startupowe. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice, natomiast Partnerem wydarzenia została grupa Startups Garden. Partnerami merytorycznymi programu Pilot Maker są techBrainers R&D Club, Instytut Fraunhofera oraz Stowarzyszenie Top 500 Innovators.

Infoday Pilot Maker to kompleksowe spotkanie informacyjne i networkingowe, dzięki któremu młode firmy będą miały możliwość zapoznania się z założeniami programu pilotażowych wdrożeń PilotMaker, a także wzięcia udziału w sesji speed dating z ekspertami z firm Tauron, Kross i Amplus.

 

Młode firmy podczas spotkania Infoday Pilot Maker będą musiały się wykazać.

– W programie Pilot Maker kładziemy duży nacisk na wyzwania zdefiniowane przez firmy Tauron, Kross i Amplus. Podam przykład z firmy Amplus – producenta i dystrybutora świeżych owoców i warzyw. Jednym z wyzwań Amplusa jest stworzenie systemu, który pozwalałby zarządzać i optymalizować produkcję rolną – spożywczą, uwzględniając trendy rynkowe i prognozy zbytu poszczególnych produktów w kolejnych latach. Startup, który posiada rozwiązanie o zbliżonej funkcjonalności jest gotowym kandydatem do udziału w Pilot Makarze. Wspólnie z Partnerami zdefiniowaliśmy łącznie 86 wyzwań – ich szczegółowa lista jest opublikowana na stronie projektu i dostępna dla wszystkich zainteresowanych – podkreśla Magdalena Jackowska-Rejman, Kierownik Projektu Pilot Maker, CEO techBrainers.

Infoday Pilot Maker będzie składać się z dwóch części. Pierwsza z nich jest kierowana do szerokiego grona firm, które są zainteresowane rozwojem w obszarze innowacji i dołączeniem do społeczności R&D Club, która zrzesza już ponad 120 członków z całej Polski, w tym duże, średnie i małe przedsiębiorstwa. Druga część spotkania będzie poświęcona startupom zainteresowanym programem Pilot Maker oraz spotkaniem z ekspertami z firm Tauron, Kross, Amplus i techBrainers.

Program akceleracji – Pilot Maker współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Działania 2.4 Współpraca w ramach krajowego systemu innowacji, Poddziałania 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno_LAB., wdrażanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.