Intel Extreme Master znów przyciągnie do Spodka i MCK

 

Jedna z największych imprez e-sportowych po raz szósty w Katowicach! Intel Extreme Master znów przyciągnie do Spodka i MCK graczy i kibiców z całego świata. Po raz kolejny rozgrywki zostały podzielone na dwa weekendy: 24–25 lutego oraz 2–4 marca. A jest o co walczyć, bo pula nagród w tym roku to 7 milionów złotych!

W zeszłym roku finał w Katowicach odwiedziło ponad 170 tysięcy osób, a oglądalność on-line wyniosła 46 milionów widzów! W czasie finałów w Internecie wprost wrzało! Tylko na Twitterze pojawiało się 100 wpisów na minutę z hasztagiem #IEM. Trudno sobie wyobrazić lepszą promocję miasta. A tegoroczny finał ma szansę pobić ubiegłoroczne rekordy.

– Decyzja o zorganizowaniu IEM w 2013 roku skutkuje do dnia dzisiejszego, wyznaczając nowe trendy, ale też pozwala nam mierzyć się z wielkimi metropoliami na świecie. Ta popularność IEM przekłada się na całą działalność miasta w zakresie polityki biznesowej – mówi prezydent Marcin Krupa, zaznaczając, jak ogromny wpływ na rozwój miasta ma organizacja mistrzostw świata w grach komputerowych.

Co do samych rozgrywek warto dodać, że w tym roku po raz pierwszy rozegrany zostanie turniej ESL ONE Dota 2 Major, którego finały odbędą się w pierwszy weekend trwania imprezy. W drugi weekend będzie można śledzić rywalizację w popularnego CS:GO oraz StarCraft II. Zawody będzie można oglądać na dużej scenie w Spodku. Drugi rok z rzędu, a pierwszy raz podczas obu weekendów, w Międzynarodowym Centrum Kultury odbędą się targi IEM:EXPO. Tam wszyscy fani będą mieli okazję zobaczyć dodatkowe turnieje, zapoznać się z nowościami w świecie technologii i gamingu czy zmierzyć się między sobą w strefach free to play. To także świetna okazja, by spotkać cosplayerów.


Źródło: Informacja przesłana przez samorząd