Katowice. „Klub Myśli Ekologicznej”

„Klub Myśli Ekologicznej” to inicjatywa środowiska naukowego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, która ma na celu propagowanie idei ekologicznych i prezentowanie osób wcielających te idee w życie. Klub prowadzony jest przez prof. dr. hab. Piotra Skubałę oraz dr. Ryszarda Kulika. Do udziału w nim zapraszanych jest wielu interesujących gości, co daje możliwość prowadzenia dyskusji na ważne i bieżące tematy dotyczące wspólnego pojmowania ekologii.

 

Spotkanie 15 listopada 2016 r. o godz. 17.30 zaplanowane zostało jako projekcja najnowszego filmu Krystiana Matyska „Łowcy miodu” i spotkanie z reżyserem. Dzieło to pierwszy polski pełnometrażowy, wysokobudżetowy film przyrodniczy, który wykorzystuje najnowsze zdobycze techniki do ukazania życia pszczół. Wraz z aktorką Magdaleną Popławską, która jest medialną twarzą projektu, uczestnicy podążą przez Europę i Azję w poszukiwaniu odpowiedzi, czy możliwe jest uratowanie pszczół przed zagładą. Film będzie wstępem do dyskusji nad zagadnieniem malejącej populacji pszczół oraz innych gatunków zagrożonych.

 

2 grudnia 2016 r. o godz. 17.30 w „Klubie Myśli Ekologicznej” zagości Oktawia Nowacka – pięcioboistka, medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro (2016), zdobywczyni Pucharu Świata, medalistka mistrzostw Europy i mistrzostw Polski, weganka. Tematem dyskusji „Wokół sportu i diety” będzie stosowanie diet etycznie odpowiedzialnych oraz ich wpływu na zdrowie człowieka.

 

Spotkania odbywają się w Kinoteatrze Rialto, Katowice, ul. św. Jana 24. Wstęp wolny.