Wręczenie honorowych legitymacji

 

Z nadejściem wiosny jakość powietrza w regionie znacznie się poprawiła. Wszyscy jednak wiemy, że ta chwila oddechu nie potrwa wiecznie i w kolejnym okresie grzewczym znów zmierzymy się z problemem smogu. Świadome tego faktu władze samorządowe będą więc przez cały rok pracować nad tym, by następnej zimy nasze powietrze było znacznie lepsze.

Grupą, dla której niska emisja jest kwestią równie istotną, jak dla lokalnych i regionalnych polityków, są kominiarze. Dlatego, oprócz przygotowań do kolejnego sezonu grzewczego, Korporacja Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego postanowiła przeznaczyć ten wolny od zanieczyszczeń okres na wyróżnienie samorządowców, którzy w ostatnim czasie najbardziej przyczynili się do walki ze smogiem.

Wręczenie honorowych legitymacji Korporacji Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego odbędzie się 13 kwietnia (piątek) w gmachu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach o godz. 11.00 (Sala błękitna). Uroczystość będzie połączona z briefingiem, w trakcie którego dziennikarze będą mogli zdobyć informacje m.in. na temat kończącego się sezonu grzewczego.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd