Katowice. Misja: czyste powietrze

W Katowicach coraz więcej osób decyduje się na zmianę systemu ogrzewania. To efekt proponowanego przez Urząd miasta Katowice dofinansowania, które przewiduje na takie działania nawet 10 000 złotych. To jeszcze zapewne nie koniec. Właśnie rozpoczyna się kolejny cykl spotkań z mieszkańcami Katowic, dotyczący działań związanych z ochroną powietrza.

– Kto chce się dowiedzieć jak bezpiecznie, ekologicznie i oszczędnie ogrzewać mieszkanie i jednocześnie uzyskać dofinansowanie na zmianę systemu ogrzewania, powinien wziąć udział w jednym ze spotkań organizowanych przez Urząd Miasta Katowice – mówi Barbara Lampart, naczelnik Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Katowice.

 

Przygotowane przez Urząd Miasta Katowice wydarzenia informacyjno-szkoleniowe mają na celu prezentację danych o zanieczyszczeniu powietrza i aktualnych działaniach związanych z ograniczaniem niskiej emisji na terenie miasta Katowice, w tym także kontroli spalania odpadów w paleniskach domowych, uargumentowanie konieczności zapewnienia wentylacji w mieszkaniach i obowiązku utrzymania przewodów dymowych, spalinowych i wentylacyjnych, a także wskazanie możliwości uzyskania dofinansowania do zmiany systemu ogrzewania budynków oraz montażu urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii.

Spotkania będą prowadzone przez pracowników Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Katowice. Do współpracy zaproszeni zostali przedstawiciele Straży Miejskiej w Katowicach oraz Korporacji Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego. Ponadto, w wybranych lokalizacjach, w spotkaniach uczestniczyć będą przedstawiciele Tauron Ciepło Sp. z o. o. oraz Zakładów Energetyki Cieplnej S.A.