W Katowicach powstanie ścieżka przyrodniczo-edukacyjna

 

Zagadki, gry interaktywne i tropy zwierząt na chodnikach. Wzdłuż Kłodnicy, na osiedlu Sadyba, ma powstać nowa ścieżka przyrodniczo-edukacyjna. Przybliży ona zarówno dzieciom, jak i dorosłym, tajniki przyrody.

Pomysł wytyczenia i wybudowania ogólnodostępnej ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej „Przyroda nad Kłodnicą, czyli Szlakiem Dzika” został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego w ubiegłym roku przez Klaudię Kuraś.

– Mamy już projekt ścieżki, która powstanie na osiedlu Sadyba. Główną rolę będą tutaj odgrywać przede wszystkim walory edukacyjne. Na trasie pojawią się przystanki, na których znajdziemy liczne gry i zabawy skierowane do najmłodszych mieszkańców miasta. Zagadki będą związane zarówno ze zwierzętami, jak i z roślinami, które można znaleźć wokół – mówi Lech Marek z Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach.

Ścieżka edukacyjna „Przyroda nad Kłodnicą, czyli Szlakiem Dzika” zostanie wyposażona w niezbędną infrastrukturę. Pojawią się nowe ławki i stoły, a prócz tablic i zestawów interaktywnych, nie zabraknie również domków dla owadów. Dodatkowo zostaną utworzone dwie łąki, na których będą rosły kwiaty. Wykonane zostaną także dodatkowe nasadzenia drzew i krzewów. A wszyscy uważni spacerowicze powinni spoglądać pod swoje nogi, bo na płytach chodnikowych będzie można znaleźć ślady ssaków leśnych.


Źródło: Informacja przesłana przez samorząd