Katowice. VIII edycja konkursu „Lokal na kulturę”

Urząd Miasta rozpoczyna kolejną edycję konkursu „Lokal na kulturę”. Jest on adresowany do wszystkich osób, które mają ciekawe pomysły na uruchomienie działalności kulturalnej, artystycznej bądź twórczej. Konkurs działa od 2013 roku. Dotychczas miasto wystawiło w nim kilkadziesiąt lokali. Dzięki temu programowi w Katowicach powstały m.in.: Muzeum Historii Gitary przy ul. Krzywej 4 czy stowarzyszenie Hackerspace Silesia przy ul. Ondraszka 17 – to społeczność kreatywnych ludzi z różnych obszarów zainteresowań, związanych z technologiami, którzy spotykają się w miejscu, gdzie mogą tworzyć, integrować się oraz realizować projekty.

Hackerspace Silesia tworzą ludzie z całego województwa śląskiego i nie tylko. Przy ul. Sienkiewicza działa stowarzyszenie Klub Jagielloński – miejski HUB, Ośrodek Studiów o Mieście, który prowadzi otwarte spotkania z kulturą, warsztaty dla licealistów w ramach Młodzieżowego Uniwersytetu.

Agencja Artystyczna ART VIBE Joanna Dolata przy ul. Czecha 1a prowadzi centrum wokalno-instrumentalne (nauka śpiewu i gry na instrumentach), kursy improwizacji jazzowej dla wokalistów i instrumentalistów, warsztaty muzyczne, projekcje koncertów, spotkania z muzykami jazzowymi, bibliotekę literatury muzycznej, prowadzeni zespól wokalny dla pań. Fundacja Kultura Obrazu przy ul. Kordeckiego 2 to fotograficzne archiwum społeczne katowiczan, warsztaty fotografoterapeutyczne, galeria.

Konkurs ma na celu ułatwienie startu inicjatywom cennym dla rozwoju miasta w obszarze kultury. Wsparcie magistratu polega na udostępnieniu lokali komunalnych po preferencyjnych stawkach czynszu. Lokale udostępniane w ramach VIII edycji programu znajdują się przy: ul. Chopina 8, ul. Dąbrowskiego 4, ul. Gliwicka 223, ul. Korfantego 78A, ul. Kościuszki 5, ul. Obrońców Westerplatte 98 (dwa lokale), ul Obrońców Westerplatte 100, ul. Sienkiewicza 21, ul. Warszawska 25A.

Oferty można składać do 20 marca w Urzędzie Miasta przy ul. Rynek 1 w Wydziale Budynków i Dróg (II p., p. 205) lub w Biurze Obsługi Mieszkańców (stan. 5 i 6).

Ogłoszenie można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta w zakładce „Nieruchomości” wraz z formularzem ofertowym i projektem umowy najmu.