Aplikacja pomoże w sadzeniu roślin

 

Katowice zaprezentowały nowe narzędzie do zazieleniania miasta. Aplikacja wCOP drzewo ma służyć mieszkańcom do sugerowania terenów, w których powinny zostać posadzone  drzewa.

Głównym celem, dla którego powstała aplikacja, jest zachęcenie mieszkańców Katowic do współdecydowania o kształcie i wyglądzie miasta. Każdy z katowiczan za pomocą telefonu otrzyma możliwość wskazania miejsca, które jego zdaniem jest dobrą lokalizacją nasadzeń. W każdym miejscu będzie można zasugerować posadzenie maksymalnie 5 drzew.

infoplanet wydarzenia polska posadz drzewo przez telefon aplikacja

Pozytywne rozpatrzenie wniosku nastąpi po analizie, czy dany teren jest narażony na ataki wandali, posiada odpowiednią infrastrukturę (m.in. czy sadzonka nie będzie rozdeptywana lub rozjeżdżana przez samochody) oraz czy roślina będzie odpowiednio nasłoneczniona. Ponadto teren musi należeć bezpośrednio do Urzędu Miasta, a na nasadzenia musi pozwolić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Duży wpływ na decyzję będzie miała również ziemia i jej jakość.

Nad analizą wniosków pracuje specjalnie powołany w tym celu zespół ludzi. Tereny, które spełnią kryteria, będą sukcesywnie zadrzewiane przy uwzględnieniu sezonowości wykonywania nasadzeń (wiosna/jesień). Nabór wniosków również będzie odbywał się w dwóch turach: wiosenno-letniej i jesiennej.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd

kup artykuly platne