Kraków. 20. Międzynarodowe Targi Książki

Na to wydarzenie każdy zapalony czytelnik czeka cały rok!

Już w najbliższy czwartek, 27 października, rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. To jubileuszowa, 20. edycja, której termin zbiega się z trwającym w tym czasie w Krakowie Festiwalem Conrada. Planowane jest prawdziwe święto wydawców i czytelników.

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, jak co roku będą gościć znanych i lubianych autorów. Wśród nich znajdą się m. in. Martyna Wojciechowska – autorka książek podróżniczych, Jacek Dehnel, Sylwia Chutnik, Katarzyna Bonda, prof. Jerzy Bralczyk, Michael Cunnningham, Artur Domosławski, Elżbieta Dzikowska, Katarzyna Grochola, Monika Jaruzelska, Małgorzata Kalicińska i wielu, wielu innych.

 

Ciekawostką tegorocznych targów będzie specjalna, jubileuszowa publikacja – 20 autorów napisało 20 opowiadań, w treści których mają znaleźć się takie słowa jak: jesień, mglisty poranek w Galicji, autograf, Malinowa Królowa, prezent. Wśród autorów: Sylwia Chutnik, Janusz Majewski, Beata Pawlikowska. Z opowiadań powstała książka pt. „Jesienny, mglisty poranek w Galicji… czyli 20 autorów na 20. Międzynarodowe Targi Książki”. Dochód ze sprzedaży książek zostanie przekazany na cel charytatywny.

Tegoroczne hasło krakowskich Targów Książki - „Żeby czytać, trzeba być otwartym” - nie zostało wybrane przypadkowo. Zaczerpnięto je z twórczości Etgara Kereta, wybitnego pisarza, którego ojczyzna – Izrael - jest tegorocznym Gościem Honorowym krakowskiego święta wielbicieli książek. Literatura z Izraela cieszy się w Polsce sporą popularnością, co roku do księgarń trafia kilka nowych powieści tamtejszych autorów.

Targi potrwają od czwartku do niedzieli  w godzinach 10:00–17:00. Bilety do nabycia w cenie 8 zł –normalny, 6 zł – ulgowy, 21 zł – karnet czterodniowy. Dzieci do 7 lat, emeryci i renciści mają zapewniony wstęp bezpłatny.