Kraków. Atrakcje dla małych budowniczych

Czym jest wieża? Jakie funkcje spełnia? Jak się ją buduje? Te pytania będą inspirować uczestników kolejnych zajęć z cyklu MIASTO, czyli Mali Inteligentni Architekci Szukają, Tworzą, Oglądają.

 

Zajęcia konstrukcyjne, łącząc zabawę i edukację, rozwijają wyobraźnię przestrzenną dzieci, uczą współpracy w grupie, planowania i konsekwencji w pracy, uwrażliwiają dzieci na przestrzeń miejską, zabytki oraz nowoczesne rozwiązania budowlane. W ich programie jest tworzenie własnych obiektów, budynków, detali płaskich i przestrzennych, z różnych materiałów, dyskusje, burze mózgów, prace indywidualne i grupowe, pokazy, prezentacje na temat budowli światowych i lokalnych, a także wyjścia edukacyjne w teren.

 

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich chętnych dzieci w wieku 6–10 lat. Organizuje je Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana.

Zajęcia rozpoczną się w sobotę, 19 listopada, o godz. 10.00 w Centrum Młodzieży przy ul. Krupniczej 38 (sala 309) i potrwają do około godz. 13.00. Uczestnicy zobaczą wybrane – znane i nieznane – wieże z całego świata oraz będą mieli możliwość samodzielnego „wybudowania” jednej z nich.